برای بروزرسانی مجازی ساز VMware ESXI عموما در آموزش های موجود، از روش دانلود نسخه جدید از وبسایت های نامعتبر و آپلود به صورت دستی انجام میگردد که باعث کاهش سرعت فرآیند بروزرسانی و مشکلات امنیتی خواهد شد.

اما در این روش با برقراری ارتباط مستقیم با سرور های شرکت VMware ESXI و دریافت آخرین نسخه های موجود میتوانید به سرعت آخرین نسخه مجازی ساز را بارگذاری و نصب نمایید.

در شروع ابتدا دسترسی به پورت SSH مجازی ساز VMware ESXI را فعال نموده و سپس با یکی از نرم افزار های کلاینت  SSH  به سرور متصل شده و دستور زیر را به جهت مشاهده نسخه های موجود، وارد نمایید:

با وارد نمودن دستور فوق، پس از گذشت چند ثانیه، لیست تمامی نسخه های VMware ESXI نمایش داده خواهد شد.

نمونه خروجی:

حال به جهت ارتقاع مجازی ساز، ابتدا پیش وارد نمودن دستور زیر کلیه ماشین های مجازی را خاموش کرده و سپس یکی از نسخه های نمایش داده شده را انتخاب و همچون مثال زیر وارد نمایید:

پس از دانلود و انجام بروزرسانی، در آخر پیغام نصب موفقیت آمیز نمایش داده خواهد شد که با راه اندازی مجدد سرور، نسخه مجازی ساز ارتقاع خواهد یافت.

توجه نمایید، روش فوق به دلیل مسدودیت آیپی های ایرانی به وبسایت VMware برای سرور های داخل ایران کاربردی نخواهد داشت و همینطور پیش از بروزرسانی به نسخه جدید، از سازگاری سخت افزار خود با نسخه موجود، اطمینان حاصل نمایید.

در صورتی که به هنگام وارد نمودن دستور اول، به جهت دریافت نسخه های موجود، با اختلال مواجه شدید، با دستور زیر، دسترسی به httpClient را در مجازی ساز فعال نمایید: